Salahova prodaja majica činila je 42% Redsa prošle godine

Salahov ovogodišnji rekord je mješovit. Iako je osvojio Zlatnu kopačku Premier lige, izgubio je finale Afričkog kupa, propustio finale Svjetskog prvenstva, a izgubio je prvenstvo Premier lige u finalu lige od početka godine. Prije finala Lige prvaka prijetio je osvetom zbog Liverpoola. Na kraju, drugoprvaku to nije uspjelo, ali utjecaj koji je Salah donio Liverpoolu na travnjak je neporeciv.

Kao afrička zvijezda i najpoznatiji muslimanski nogometaš na svijetu, ima ogromnu komercijalnu privlačnost; igranje u najpopularnijoj ligi, Premier ligi, ima veliku prednost u pogledu izloženosti. Sam Rah ima više od 73 milijuna pratitelja na društvenim mrežama. Ta privlačnost i prednost doveli su ga među pet najprodavanijih igrača Nogometasi nogometni dresovina svijetu prošle godine i potaknuli Liverpoolov ugovor s Nikeom.

Prodaju majica Redsa uvelike vodi Salah. Prema relevantnim podacima, Salahova prodaja nogometni dreszauzet će četvrto mjesto u 2021. godini, a prodaja njegovog dresa s brojem 11 Liverpoola iznosit će 816.000. Nalazi se ispred Mbappea, Haalanda, Benzeme, Neymara i ostalih, koji su svi u prvih deset. Liverpool je 2021. prodao 1,95 milijuna majica, tako da je Salahova prodaja majica činila 42% ukupnog broja Redsa.